ייעוץ עסקי - אדוויס טכנולוגיות

ייעוץ עסקי ואסטרטגי לעסקים שרוצים להצליח

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט

ברוכים הבאים לאתר אדוויס טק האתר הוקם על מנת לרכז מידע בתחום הייעוץ העסקי ולתת מענה לעסקים קטנים המעוניינים בייעוץ עסקי ואסטרטגי מסוג זה , אנו נשמח אם כל בעל מקצוע יוכל לתרום מהידע הקיים ברשותו על הצלחת עסק. בימים אלה אנו משדרגים ומוסיפים חומר איכותי ומרענן לאתר , על מנת שאתם הגולשים בעלי העסקים תוכלו להנות ממיטב הידע בתחום העסקי

Home

תמ"א 38

דוא הדפסה PDF

כל מה שרצית לדעת על תמ"א 38


לאחרונה מדברים רבות על פרויקט תמ"א 38, אך עדיין אנשים רבים אינם יודעים מה מטרת פרויקט זה למרות חשיבותו. המאמר הבא מסכם לכם את עיקר המידע שעליכם להכיר בנושא זה.

מטרת פרויקט תמ"א 38 הינו חיזוק מבנים ישנים. חיזוק המבנים מאפשר בטחון בעת רעידת אדמה או כל אסון טבע דומה שיכול לאיים על ביטחונכם בביתכם.


לפרויקט זה יתרונות רבים, יתרון עיקרי כבר ציינו, ביטחון שהוא מעבר לכל. יתרון נוסף הוא העלאת ערך הדירה, פרויקט זה מחדש את המבנה והופך אותו ממבנה ישן והרוס למבנה משודרג ושונה, השינוי מעלה את ערך הדירה משום שיסודותיו מתחזקים ומראה הבניין בדרך כלל מקבל שינוי משמעותי.

במידה והינכם מעוניינים לדעת האם דירת מגוריכם נכללת ומתאימה לפרויקט תמ"א 38, עליכם לפנות למועצה הארצית לתכנון ובנייה. דירות שנכללות בפרויקט זה אלו דירות ישנות, בדרך כלל באזורי שיקום שכונות אשר יציבותם אינה בטיחותית.

פרויקט זה נעשה על ידי קבלן הנבחר על ידי המועצה לתכנון ובנייה וקיבל אישור לבניית יחידה נוספת בבניין המשודרג. דירה זו תאפשר לקבלן אפשרות להשקעה מניבה, מנגד מתחייב הקבלן לשפץ את הבניין ולחזק את הדרוש כדי להעניק מקסימום הגנה מפני נזקים אפשריים.

כך אינטרס הדיירים והקבלן הינה זהה והצדדים מרוויחים את הדרוש להם. בכל פרויקט כזה ישנם תכנונים יסודיים המפרטים את התהליך מתחילתו ועד סופו, מומלץ לעיין היטב בתוכניות הללו ולבחון שהם אכן מבטיחים את מה שהובטח לכם בעל פה. דיירים רבים פונים לקבלת ייעוץ משפטי בנושא תמ"א 38 לפני שהם מאשרים תוכניות אלה, כדי לקבל חוות דעת מקצועית.

אל תגידו " לי זה לא ייקרה ", כל המבנים הישנים בישראל זקוקים לחידוש ושיפוץ. עקב השערות לרעידת אדמה חזקה העלולה להתרחש במדינה, יש להכין את ביתכם לכל העתיד לקרות.

אין ספק שפרויקט זה מהווה יתרון עבור דיירים המתגוררים בשכונות המתאימות, אך יש לציין שלעיתים פרויקט זה לא יוצא לפועל עקב חוסר אישור של כל דיירי הבניין או עקב הביקוש הרב לפרויקט זה בשכונות רבות. אל תהיו אדישים ותתחילו לברר האם גם אתם זכאים לפרויקט תמ"א 38.

עדכון אחרון ב-ראשון, 01 ינואר 2012 17:36