ייעוץ עסקי - אדוויס טכנולוגיות

ייעוץ עסקי ואסטרטגי לעסקים שרוצים להצליח

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט

ברוכים הבאים לאתר אדוויס טק האתר הוקם על מנת לרכז מידע בתחום הייעוץ העסקי ולתת מענה לעסקים קטנים המעוניינים בייעוץ עסקי ואסטרטגי מסוג זה , אנו נשמח אם כל בעל מקצוע יוכל לתרום מהידע הקיים ברשותו על הצלחת עסק. בימים אלה אנו משדרגים ומוסיפים חומר איכותי ומרענן לאתר , על מנת שאתם הגולשים בעלי העסקים תוכלו להנות ממיטב הידע בתחום העסקי

Home

שיקולים בקבלת ייעוץ עסקי

דוא הדפסה PDF

בעלי עסק רבים לא מוכנים להיעזר בשירותיו של יועץ עסקי גם כאשר הם ממש זקוקים לזה. ייעוץ עסקי באמת עוזר, ואין סיבה לחשוש משירות שכזה. ניתן להתייחס לכך כפסיכולוגיה  לעסק.


"יש יותר מידי עובדים", "יש צורך בתהליך התייעלות", "יותר מידי הוצאות, לא מספיק הכנסות". אם אתה בעל עסק קטן ופנית לשירותי ייעוץ עסקי, רוב הסיכויים שציטוטים מסוג זה מוכרים לך. בעזרת הייעוץ העסקי, בעל העסק יוכל ללמוד להכיר טוב יותר את נקודות החוזקה של העסק שבבעלותו, אך בעיקר את נקודות החולשה.


יכול מאוד להיות שבעלי עסק אשר כשלו וסגרו את עסקיהם, יכלו להימנע מכך לו רק היו שוכרים בזמן את שירותיו של יועץ עסקי מוכשר. ייעוץ עסקי מתחיל בבדיקת העסק בכמה מישורים. המישור העיקרי והחשוב ביותר הוא כמובן המישור הכלכלי. היועץ בודק את מאזני העסק, דוחות רווח והפסד ואת הדוחות על תזרימי המזומנים בחיפוש אחר הוצאות מיותרות ובעיות מימוניות. מלבד הפן הכלכלי, ייעוץ עסקי כולל גם את בדיקת המישור הניהולי והמישור השיווקי.

ניתן להבין את ההתנגדות האופיינית של בעלי עסק ישראלים להיעזר בשירותיו של אדם זר שייתן להם ייעוץ עסקי. הרי הטיפוס הישראלי המוכר הוא כזה של "אני יודע מה אני עושה! אף אחד לא מכיר את העסק שלי יותר טוב ממני, ואני לא צריך עצות!". אז נכון, זו מטלה לא פשוטה בכלל לשכור את שירותיו של יועץ עסקי ולשלם לו ממיטב כספי החברה, רק בכדי שיבוא ויגיד "זה אתה לא עושה טוב", "זה לא חכם", "פה יכולת לעשות אחרת" וכדומה. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי באופן אישי לא נתקלתי בבעל עסק שהזמין שירותי ייעוץ עסקי והדבר לא עזר ולו במקצת לעשות "סדר וניקיון" בעסק. את ההפך לצערי, ראיתי, וזה לא מחזה נעים לצפייה.

עבודתו של יועץ עסקי מתחלקת לשלושה שלבים עיקריים. השלב הראשון הוא למעשה שלב איסוף המידע וניתוחו או בשמו המוכר מודיעין עסקי, שבסיומו ממציא היועץ דוח פרטני לבעל העסק בו הוא מציג את חולשות העסק. בשלב השני מתחיל למעשה הייעוץ העסקי הרציני. היועץ מכין לבעל העסק תכנית הבראה אסטרטגית שמטרתה היא לייעל את העסק, ולהביא אותו לכדי מימוש כל הפוטנציאל הטמון בו. השלב האחרון הוא הקשה ביותר, ובעיקר תלוי בכוח רצון בעל העסק - שלב היישום.

לסיכום, במידה ואתה מזהה בעיה כלשהי אצלך בעסק או שאתה מאמין כי לעסק שלך יש פוטנציאל רב להתפתח, יהיה זה רעיון מצוין להיעזר בשירותי ייעוץ עסקי.

 

עדכון אחרון ב-שלישי, 31 אוגוסט 2010 09:23