ייעוץ עסקי - אדוויס טכנולוגיות

ייעוץ עסקי ואסטרטגי לעסקים שרוצים להצליח

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט

ברוכים הבאים לאתר אדוויס טק האתר הוקם על מנת לרכז מידע בתחום הייעוץ העסקי ולתת מענה לעסקים קטנים המעוניינים בייעוץ עסקי ואסטרטגי מסוג זה , אנו נשמח אם כל בעל מקצוע יוכל לתרום מהידע הקיים ברשותו על הצלחת עסק. בימים אלה אנו משדרגים ומוסיפים חומר איכותי ומרענן לאתר , על מנת שאתם הגולשים בעלי העסקים תוכלו להנות ממיטב הידע בתחום העסקי

Home

ההבדל בין ייעוץ עסקי לעסק קיים לבין ייעוץ לעסק חדש

דוא הדפסה PDF

טבלאות וגרפים

אפשר לחלק את הייעוץ העסקי לשתי קטגוריות שהן:

יעוץ עסקי לעסק קיים – ייעוץ עסקי לעסק קיים הוא כזה שמטרתו לשדרג את  
העסק הקיים, לעתים זה יהיה במטרה לשדרג את מערך השיווק של העסק, ולעתים זה
יהיה כדי לשדרג את  המהלכים הניהוליים בעסק , או כדי לשדרג את שיטות העבודה
בעסק.


יעוץ עסקי לעסק קיים מתרחש באופן כזה שהיועץ העסקי מגיע אל ארגון או עסק שיש לו כבר מבנה ארגוני קיים ושיטות עבודה קיימות וכך הלאה והלאה, היועץ העסקי תפקידו לבחון את כל המערכות של העסק ולבדוק מה יש לתקן והיכן יש לתקן , לאחר הבדיקה המקיפה  יכין היועץ עסקי דו"ח ובו המלצות לגבי שיפורים ושידרוגים שיש לבצע בעסק. בנוסף לכך  היועץ העסקי יכין תכנית שמטרתה לטפל בכל מה שזקוק לטיפול ולתקן את כל מה שזקוק לתיקון .  תכנית כזו יכולה לכלול לעתים שיטות עבודה חדשות, בניית מבנה ארגוני חדש, מעבר לאסטרטגיה שיווקית חדשה ועוד.

ייעוץ עסקי לעסק חדש-  לעסק שעדיין נמצא בשלבי היזמות שלו או שהוא רק בתחילת דרכו, הוא ייעוץ עסקי שבו קל יותר ליועץ העסקי ולבעל העסק לבצע שנויים ושיפורים זאת משום שהמערכות השונות בעסק עדיין אינן מקבועות , והכל נמצא רק בתחילת דרכו.
במקרים רבים יזמים הנמצאים בשלבי תכנון של הקמת עסק כלשהו פונים ליועץ עסקי כדי שיסייע להם להקים עסק בצורה חכמה ונכונה כזו שתמנע את התמוטטות העסק.

יעוץ עסקי לעסק חדש יכול לכלול בתוכו אלמנטים שונים, יש יזם שירצה שהיועץ העסקי יסייע לו להכין  תכנית עסקית נכונה , ויש יזם שירצה שיועץ העסקי יסייע לו במציאות מקורות מימון לשלבים הראשונים של העסק, ויש יזם שירצה שהיועץ העסקי יסייע לו בגיבוש מדיניות שיווקית המותאמת לשוק.
וכך הלאה והלאה.

בכל מקרה אפשר לומר שההבדל המהותי בין ייעוץ עסקי לעסק חדש לבין ייעוץ עסקי לעסק קיים הוא העובדה שבייעוץ עסקי להקמת עסק חדש המטרה היא ליצור יש מאין, ואילו בייעוץ עסקי לשדרוג עסק קיים המטרה היא שינוי של תבניות קיימות.


 

עדכון אחרון ב-שלישי, 31 אוגוסט 2010 09:27  

פינת הסקר השבועי

בעבודה עם ספקים אני מעדיף
 

פינת הטיפים

בכל עסק ישנם תקופות רעות וישנם תקופות טובות , איש עסקים חכם יידע לבנות לו תקציב לשעת חירום לתקופות הרעות